Sekundy
Szukaj
UDANE STARTY BABICKICH BADMINTONISTÓW

Udostępnij:

W dniach 17 i 18.03.2018 r. Babiccy badmintoniści z Uczniowskiego Klubu Sportowego Badminton Stare Babice brali udział 2 Ogólnopolskich turniejach.
W Ogólnopolskim Turnieju Warsaw Open rozgrywanym w Warszawie popis swoich umiejętności dała Izabella Kamola.

W tym licznie obstawionym turnieju Izabella zdobyła I miejsce w grze pojedynczej i III miejsce w grze podwójnej wraz z zawodniczką Hubertusa Mogdą Łuczak. Na podkreślenie zasługuje fakt, że Iza w finale pokonała Mistrzynię Polski z 2016 roku w kategorii Młodzików Julię Pajek z Suchedniowa. Iza od 2 lat jest w Kadrze Polski Młodzików oraz od kilku lat zostaje powoływana do Kadry Mazowsza. Izabella Kamola jest stypendystką Gminy Stare Babice, a dodatkowo jest sponsorowana przez firmę VICTOR.

W turnieju rozegranym w Nadarzynie grali najmłodsi babiccy badmintoniści. Turniej rozegrano w 3 kategoriach wiekowych: do 9, 11 i 13 lat. Zawodnicy ze Starych Babic zaprezentowali się z jak najlepszej strony. W kategorii dziewcząt do lat 13 zwyciężyła Anastazja Kopka

a w kategorii chłopców do lat 9 tryumfował Stanisław Głowacki.

Drugie miejsca po  zaciętych pojedynkach zajęli: w kategorii dziewcząt do lat 9  – Wioletta Kamola

i w kategorii chłopców do lat 11 Franciszek Głowacki.

Pozostali startujący Zuzanna Rogińska, Michał Szempliński, Karol Tomaszewski i Wiktor Sulwiński również zajęli czołowe miejsca. To był udany start dla Babickich Badmintonistów.