Sekundy
Szukaj
SUKCESY BABICKICH BADMINTONISTÓW

Udostępnij:

W licznie obsadzonym Ogólnopolskim Turnieju badmintona rozegranym w Warszawie w dniach 14 i 15 stycznia 2017r. zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Badminton Stare Babice Izabella Kamola wygrała kategorię   dziewcząt da lat 13.

W grze mieszanej Izabella Kamola z zawodnikiem UKS Milenium Warszawa zajęli dobre 3 miejsce. Nie było to jedyne zwycięstwo tej zawodniczki w sezonie 2016 / 2017. Dodatkowo w tym samym turnieju 3 miejsce w kategorii dziewcząt do lat 15 zajęła Weronika Szemplińska.

Udanym startem może również pochwalić się również Karol Szempliński, który w kategorii wiekowej do lat 17 zajął 3 lokatę.

Dodatkowo Izabella Kamola zajęła dobre 5 miejsce w Grand Prix Polski rozegranym w Głubczycach 29.01.2017 r.

Następnym startem babickich badmintonistów był Grand Prix Mazowsza. W tym turnieju biorą udział w szczególności najmłodsi zawodnicy naszego klubu. To doskonały turniej do stawiania pierwszych kroków dla najmłodszych zawodników. Po raz trzeci swoje złote medale zdobył Staś Głowacki w kategorii do lat 8 i Michał Szempliński do lat 11.

Dodatkowo swój następny złoty medal w kategorii do lat 7 zdobyła Wioletta Kamola – najmłodsza zawodniczka UKS Badminton Stare Babice.

Zwycięstwo w kategorii do lat 9 zanotowali Zuzanna Rogińska

i Karol Tomaszewski. W kategorii U13 chłopców pierwsze miejsce zdobył Andrzej Szczepanek. Dodatkowo na podium z brązowymi medalami stanęli Franek Głowacki i Alek Tracz.

Przed Babickimi Badmintonistami rozpoczyna się okres startów głównych. Zawodnicy będą startować w Mistrzostwach Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.