Sekundy
Szukaj
MISTRZOSTWA EUROPY W CARROM – RELACJA

Udostępnij:

W Mistrzostwach Europy wzięło udział 11 graczy z Polskiego Stowarzyszenia Carrom. Pierwszego dnia odbyły się rozgrywki drużyn narodowych oraz debli. W rozgrywkach wzięło udział 8 drużyn. Po raz pierwszy w historii drużyna z Polski zajęła III miejsce po Francji i Wielkiej Brytanii.  Kapitanem polskiej drużyny był Sylwester Pogorzelski, a w skład drużyny weszli: Ajay Pal, Bartek Sasiński oraz Paulina Nowakowska.

Po niezwykle zaciętej walce w ostatniej rundzie polski zespół pokonał reprezentację Niemiec 6:0 i tym sposobem Polska weszła na podium. W rozgrywkach deblowych wzięło udział 45 par. Najlepszy okazał się debel: Jakub Nowakowski i Robert Bany, którzy zakończyli rywalizację na wysokiej 7 pozycji.

W ciągu dwóch dni rozgrywek singlowych 127 zawodników rozegrało 13 rund wyłaniając Mistrza Europy w Carrom na rok 2018. Nasz zawodnik, 18 letni Bartosz Sasiński z Legionowa wbił dwa tzw. slamy, czyli wbicie wszystkich krążków swojego koloru po kolei bez dopuszczenia do głosu przeciwnika. Był jedynym zawodnikiem w całym turnieju, który tego dokonał. Ostatecznie w rankingu zajął 4. miejsce (najwyższe z dotychczasowych osiągnięciach Polaków na tym turnieju).

Kolejny w klasyfikacji był Sylwester Pogorzelski, który uplasował się na 11 pozycji. W konkurencji kobiet najwyższe miejsce zajęła Paulina Nowakowska utrzymując tym samy tytuł Mistrzyni Europy w Carrom w klasyfikacji kobiet. Na 3. miejscu w tej klasyfikacji była Magdalena Szczepaniak  z gminy Stare Babice, która zaczynała swoją przygodę z carrom w szkole w Borzęcinie Dużym. Polska drużyna, w której skład oprócz wymienionych wyżej zawodników weszli Jakub Nowakowski, Robert Bany, Kacper Grzegorczuk, Nitesh Sinha, Anil Saxena, Jan Nowakowski (reprezentant szkolnego klubu carrom w Zielonkach Parceli), Ajay Pal, osiągnęła także bardzo wysokie pozycje.

Wyjazd na XXII Carrom Eurocup licznej polskiej reprezentacji możliwy był dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu z Indysko-Polskiej Izby Gospodarczej, Weco-travel, sklepu Graal oraz Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Stare Babice.